Відбувся Другий Форум з управління Інтернетом

2-3 вересня пройшов Другий Український Форум з управління Інтернетом (IGF-UA), який зібрав понад 200 учасників – представників органів державної влади України, вітчизняної міжнародної та інтернет-спільноти та компаній, які працюють в сфері ІКТ. Див. далі пост-реліз. Активними міжнародними учасниками Форуму стали експерти в сфері Інтернет з Франції, Німеччини, Данії, Румунії, Голландії, Швейцарії, Росії, Італії, Болгарії, Польщі, США.
Про початок роботи Форуму оголосила Тетяна ПОПОВА, Голова Правління Інтернет Асоціації України. Вітаючи всіх присутніх, Т. Попова запросила до плідної дискусії представників влади, бізнесу та громадськості для вироблення спільних рекомендацій щодо подальшого розвитку Інтернет в Україні.
Із урочистими привітаннями виступили представн органів державної влади. Вітання від Прем’єр-міністра України Миколи АЗАРОВА оприлюднив Володимир СЕМИНОЖЕНКО, Голова Державного агентства з питань науки, інновацій на інформатизації України. «Уряд добре розуміє важливість інформаційного розвитку для України. На цьому шляху вже є багато досягнень, які стали можливими завдяки плідній співпраці уряду, фахового співтовариства та громадських організацій», – йшлось у привітанні. Звертаючись до учасників Форуму, В. Семиноженко зазначив: «Інтернет змінив наш світ. Сьогодні ми стикаємося з принципово новими викликами. Відповіді на них можуть бути знайдені тільки у діалозі, адже Інтернетом за визначенням не можливо управляти із чиновницьких кабінетів, Інтернетом не можна управляти «за командою». Управління Інтернетом є спільним завданням для «трикутника» : влади, бізнесу та суспільства”.
Із офіційним привітання до учасників Другого IGF-UA від Голови Верховної Ради України Володимира ЛИТВИНА виступив Ігор ЖИЛЯЄВ, заступник завідувача секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти. «В Україні приділяється значна увага питанням створення та запровадження нових інформаційних технологій, що стимулюють розвиток Інтернету, оскільки від їх успішного вирішення залежить входження нашої держави до світового інформаційного простору. Наявний інтелектуальний потенціал інтернет-спільноти є запорукою конкурентоспроможності країни в світі. Другий Форум відкриває нові можливості для продовження спільного діалогу інтернет-спільноти і влади, пошуку оптимальних рішень, виробленню пропозицій і гарантування їх високої якості із урахуванням багаторічного досвіту та плідної співпраці вчених, фахівців, підприємців, представників державних установ щодо застосування в Україні сучасник ІКТ, активного розвитку українського сегменту Мережі», – сказав І. Жиляєв.
Народний депутат України, Президент Українського союзу промисловців та підприємців Анатолій КІНАХ привітав учасників Форуму від імені УСПП та Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони й відзначив: «Сьогодні хочу особливо відмітити, що розвиток Інтернету в Україні демонструє достатньо високу динаміку – один із самих високих у Європі. Й для його подальшого повноцінного розвитку нам необхідно створити всі умови: податкові, соціальні, технічні, технологічні. Впевнений, що в цьому контексті вкрай важливий діалог держави і суспільства, влади і бізнесу. Я щиро вдячній партнеру – Інтернет Асоціації України, яка є ініціатором великої кількості законодавчих ініціатив, проектів програм, які спрямовані на нашу практичну мету – створення сучасного громадянського суспільства на основі використання ІКТ».
Голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова і інформації Андрій ШЕВЧЕНКО привітав учасників Форуму і відзначив: «Україна має шанс зайняти своє унікальне місце на світовому ринку Інтернету. Але цьому наразі перешкоджає кілька важливих «але», які пов’язані із тим як працює українська влада. Бажання тотального контролю та неспроможність до системних реформ –- це ті речі, які можуть відібрати у нас з вами шанс просунути Україну у напрямку прогресивного інформаційного суспільства. Саме тому ключовим завданням Другого українського форуму з управління Інтернетом має стати обговорення, якою повинна бути осмислена державна політика щодо розвитку Інтернет-середовища, а також питання самозахисту в Мережі».
Привітання від Леоніда НЕТУДИХАТИ – Голови Державної служби спеціального зв‘язку та захисту інформації України оприлюднив Віталій БАЛЮК, Директор департаменту організації та контролю службової діяльності Адміністрації ДССЗЗІУ. У своєму виступі він зауважив: «Ефективне управління Інтернетом необхідно розглядати як спільні зусилля держави, приватного сектору та громадянського суспільства, що спрямовані на розробку та впровадження спільних підходів, принципів, норм, заходів, програм, які мають забезпечити розвиток Інтернет і безпечне користування його можливостями».
Привітання від імені Голови Національної комісії з питань регулювання зв‘язку України Петра ЯЦУКА озвучила член НКРЗ Ірина ПОЛІЩУК. У ньому наголошувалось: «Україна своїм стратегічним пріоритетом проголосила інтеграцію до Європейського Союзу. І проведення сьогоднішнього Форуму — наочне свідчення того, що наша держава розділяє європейську позицію щодо основних принципів регулювання всесвітньої мережі».
В раках роботи першого дня Форуму відбулись дискусії у тематичних секціях: «Партнерство держави, бізнесу і громадськості у розвитку українського сегменту Інтернет», «Оператор та провайдер телекомунікацій в контексті права на свободу інформації», «Перспективи розвитку українського адресного простору», «Розвиток IT-освіти як інструмент ліквідації цифрового розриву», «Безпека в Інтернеті та баланс відкритості» та Круглий стіл компанії «Хостмайстер» — «Домен .UA: EUROремонт».
3 вересня Форум розпочався роботою у секціях “Електронна комерція: європейський досвід та українська практика”, “Створення умов для сталого розвитку вітчизняного інтернет-контенту” та “Інтернет майбутнього”.
Відзначимо, що організаторами Другого Українського Форуму з управління Інтернетом виступили Інтернет Асоціації України та Український союз промисловців та підприємців, які виконали основну роботу з організації Форуму в Україні.
Співорганізатори Форуму – Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Національна комісія з питань регулювання зв‘язку України, Державне Агентство з питань науки, інновацій та інформатизації України, МГО «Європейська Медіа Платформа», Незалежна асоціація телерадіомовників, Київський міжнародний університет та Київський коледж зв’язку.
Форум відбувся за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації, Ради національної безпеки і оборони України, Міністерства закордонних справ України, Служби безпеки України, Посольства Франції в Україні.
Проведення Форуму стало можливим завдяки Спонсорам та Партнерам:
Генеральному спонсору ASESOFT International, Титульному спонсору – Українській мережі обміну трафіком (UA-IX), Спеціальному спонсору – «Хостмайстер», Спонсору Aloe Systems, Генеральному інтернет-партнеру «Адамант».
Медіа-партнерам Форуму: Генеральному інформаційному партнеру – «УкрНет», Спеціальному інформаційному партнеру – газеті «День», Генеральному новостійному партнеру – ІА «Інтерфакс Україна», InfoStream, видавничому дому «СофтПрес», Internet.UA;
Інформаційним партнерам Форуму: Офіційному інформаційному партнеру – «Бегун-Україна», «The Domain Times», довідниково-інформаційному порталу «Корисна картка», журналу «ИТМ. Информационные технологии менеджмента», HiTechExpert, Nic.ua, ITNews, «Український телекомунікаційний портал», журналу Wireless Ukraine, агентству «ПРЕС-КІТ».